Ophtalmoskopické vyšetření

English Swedish

[Přeložila Daniela Hypšová, www.nchk.estranky.cz]

Dříve bylo jediným způsobem, jak identifikovat kočky s PRA opthalmoskopické vyšetření. Provádí se veterinářem specialisovaným na tuto proceduru. Pro Švédsko je zde uveden oficiální seznam veterinářů(viz seznam veterinářů). Opthalmoskopické vyšetření je stále důležité kvůli riziku, že nové mutace nebudou zjištĕny DNA testem.

Na klinice před vyšetřením musíte aplikovat své kočce oční kapky. Důvodem je, aby se rozšířily pupily. Na klinice vás také požádají o vyplnĕní formuláře. Jelikož se vyšetřují psi i kočky, prosím, ujistĕte se, že používáte formulář, který vytvořil Aby & Somaliringen. Mĕl by být dostupný na každé veterinární klinice ve Švédsku a lze ho též získat na vyžádání z Aby & Somaliringen (ask the contact person for Aby & Somali).

Před vyšetřením veterinář ovĕří ID vaší kočky (tetování nebo mikročip) Prosím, vezmĕte s sebou k ovĕření také rodokmen.

Veterinář vyplní výsledek vyšetření do formuláře. Jedna kopie je určena majiteli, zatímco další bude zaslána k registraci Aby & Somaliringen. Všechny výsledky budou zařazeny do databáze PawPeds. Note that we do not register results from ophtalmoscopic examinations for any other breeds for the moment!

Pomoc!

Pokud máte nĕjaké otázky, prosím, neostýchejte se kontaktovat kontaktní osobu pro zdravotní program!