Zdravotní programy

English Swedish

[Přeložila Daniela Hypšová, www.nchk.estranky.cz]

Zdraví našich koček a plemen je jedním z nejdůležitějších zájmů projektu PawPeds. Jak se tento program rozrůstá, stále více chovatelů se táže na možnost přidání zdravotních informací ke kočkám v databázích. Nyní jsme učinili první kroky k uskutečnilo tohoto záměru!

Udělali jsme to, že jsme přidali zdravotní záznamy pro každou kočku, u níž je jakákoliv dosažitelná zdravotní informace, kterou je možné publikovat. Získáte ji kliknutím na odkaz [h], nebo [health], za jménem, kódem barvy a datem narození kočky v jakémkoliv seznamu nebo rodokmenu.

Prosím, dopřejte si dostatek času na čtení o poruchách a zdravotních programech, abyste se vyhnuli zbytečným mylným interpretacím!

Budeme publikovat informace pouze z těch Zdravotních programů, u nichž jsme souhlasili, že se na nich budeme podílet. Důvodem pro to je, že je velmi, velmi důležité vyhnout se chybám a že potřebujeme vědět, že majitelé koček souhlasí s tím, aby informace o jejich kočkách byly publikovány. Také se chceme vyhnout publikování informací, které by mohly být zavádějící.

Pokud by chovatelé plemene rádi registrovali zdravotní program u nás, uvítáme, budete-li nás kontaktovat, abychom tuto záležitost dále prodiskutovali. Klikněte sem, aby jste si o přečetli více!

Důležité: Skutečnost, že se chovatelé určitých plemen rozhodli pracovat se zdravotními programy nezbytně neznamená, že tato plemena jsou hůře postižena genetickými chorobami, než jiná plemena! Znamená to pouze, že tito chovatelé se rozhodli pracovat společně organizovanějším způsobem, aby dále zlepšovali zdraví svých plemen.

Aktuální Zdravotní programy na PawPeds

PoruchaDruhs výsledky v db
Burmese Lysosomal Storage Disease (GM2)kočkaBurmese
Choroba ze střádání glykogenu (GSDIV)kočkaNorská lesní
Srdeční kardyomyopatie (HCM)kočkaMainská mývalí
Sibiřská
Norská lesní
Britská krátkosrstá
Bengal
Cornish Rex
Devon Rex
Ragdoll
Sphynx
Persian/Exotic
Dysplazie kyčle (HD)kočkaMainská mývalí
Norská lesní
Deficience PKkočkaHabešská
Somálská
Bengal
Mainská mývalí
Norská lesní
Progresivní atrofie sítnice (PRA)kočkaHabešská
Somálská
Siamese and related breeds
Ocicat
Spinální svalová atrofie (SMA)kočkaMainská mývalí